Moderný trend – kyselina hyalurónová

Dnes už snáď niet modernej ženy, ktorá by nepočula o kyseline hyalurónovej, najmä o jej použití v rámci estetickej medicíny. Avšak, veľa žien si zároveň kladie otázku, či je ošetrenie touto látkou bezpečné a či nespôsobuje nášmu telu nejaké problémy.

Nuž, je to téma veľmi moderná a aktuálna, a preto sa na ňu pozrieme trochu zblízka. Čo je to vlastne kyselina hyalurónová a kde sa nachádza? Kyselina hyalurónová je priehľadná látka – gél, ktorý má jedinečnú schopnosť viazať vlhkosť. Vyskytuje sa v ľudskom organizme, najviac jej máme v koži a potom tiež v pupočnej šnúre, v očnom sklovci, v kĺbovej tekutine a v iných orgánoch. Aj keď je pre nás veľmi prospešná, jeden problém s ňou je – dlho v našom tele nevydrží.

Kyselina hyalurónová je teda látka, ktorá je pre naše telo úplne prirodzená, a tak, keď by sme mali po nej siahnuť v rámci určitej korektúry vrások na tvári či vylepšení dekoltu, nemali by sme mať žiadne výčitky. Ale… aj tu platí vždy určité ale!!! Každý, kto sa rozhodne pre jej aplikáciu a má určité zdravotné problémy (trebárs alergie), mal by túto skutočnosť vopred konzultovať s lekárom.

S pribúdajúcimi rokmi naša pokožka stárne, ochabuje a najviac je to vidieť na našej tvári. Koža stráca pružnosť, mení sa, zosychá … a za to všetko môže práve nedostatok kyseliny hyalurónovej a kolagénu. Pomoc je pritom veľmi ľahká a najmä bezpečná. Stačí prísť na kliniku a poradiť sa s odborníkmi. Výplň kyselinou hyalurónovou je veľmi efektívny a neinvazívny zákrok. Klient alebo klientka absolvujú trebárs korektúru vrások na tvári alebo na postave a hneď na to môžu odísť domov.Čo je však fantastické, výsledok vidia okamžite, nemusia naň čakať.

Ide o šetrný injekčný zákrok. Gél sa aplikuje do podkožia s cieľom vyhladenia vrások a rehydratácie pokožky alebo s cieľom doplnenia chýbajúceho objemu. Najnovšie je možné kyselinou formovať aj časti postavy. Výsledkom sú zaujímavé a zároveň decentné korekcie dekoltu, intímnych zón, zadočku a pod. Naviac, aj regenerujeme pokožku, chránime ju pred vonkajšími vplyvmi, udržujeme ju pevnú a pružnú.

Najvýhodnejšie je si dať aplikovať kyselinu hyalurónovú, ktorá má niektorú zo špeciálnych technológií a zároveň čistú kyselinu hyalurónovú bez prímesí, endotoxínov a zvyškových bielkovín. Znižuje sa tak možnosť alergickej reakcie na niektorú z prímesí. Niektoré kyseliny obsahujú aj lokálne anestetiká, ich výhodou je takmer bezbolestnosť.

Ak hľadáte estetické omladenie kyselinou hyalurónovou, je potrebné sa zveriť do odborných rúk lekárov. Poradia vám napríklad aj v tom, že rôzne hustoty kyselín sú určené na rôzne korekcie. Spravidla platí, čím hlbšia vráska, tým viac je žiadúce aplikovať hustejšiu kyselinu s dlhšou výdržou. Výdrž kyseliny závisí od jej hustoty, veľkosti molekúl, spôsobu zosieťovania a nakoniec aj od nášho metabolizmu. Zaujímavé je aj využitie nezosieťovanej kyseliny hyalurónovej na celkovú hydratáciu v kombinácii s našou vlastnou plazmou.

Čo poviete? O chvíľu je tu jar, v prírode nastáva znovuzrodnie. Darujte sebe alebo svojim blízkym netradičný darček – darujte krásu, sviežosť a dobrý pocit.

Odoberajte novinky z našej kliniky

Top